Статті та поради

На цьому сайті є не лише яскраві фото, але й цікаві статті, написані для людей. Якщо ви плануєте ремонт оселі або придбання меблів, ці статті можуть стати Вам дуже в нагоді.

Отримати консультацію

Розсувні двері і шафи-купе

Зсувні, або розсувні   двері   – це коли   двері   при відкриванні не обертається навколо однієї зі своїх сторін, а зсувається по полозах або   напрямних   в сторони. Такий принцип використовувався в меблів давно. Раніше просто робили в торці  двері  канавку, а на підлозі шафки – довгий шип, який виконував роль   направляючої. Наш час привніс в меблеву справу значне вдосконалення   систем   зсувних дверей – з’явилися рейки, ролики, підшипники …. Стало можливим робити розсувні   двері   великих розмірів так, що для їх відкривання не треба докладати значних зусиль. Так з’явився цілий новий тип меблів – шафи-купе.

Перевага розсувних дверей, або   дверей-купе   в тому, що при відкриванні вони не вимагають вільного простору перед шафою, на відміну від орних  дверей   на навісах. Тому їх і застосовують, незважаючи на те, що технічно таке рішення набагато складніше, а значить – дорожче.

Системи   розсувних дверей, або   системи   дверей   – купе, діляться на два види. Є   системи   традиційні, коли ролики кріпляться до низу   дверей   і катаються по рейках або в жолобках – буває і так і так. Подібні   системи   найбільш прості і витривалі. Але бувають ситуації, коли мати на підлозі на проході   напрямні   незручно. По-перше, для того, щоб   двері   в шафі – купе були менш схильні до зісковзування з напрямних,   напрямні,   як правило роблять не у вигляді рейок, а в вигляді жолобків – так простіше сконструювати спеціальні механізми проти зіскакування. Подібні   напрямні   теоретично можуть забиватися сміттям (я правда з таким не стикався, але тим не менше). Далі, часто буває так, що в шафу-купе   для того, щоб нею користуватися, доводиться заходити – так буває в шафах-гардеробних. В цьому випадку   напрямна   від того, що на неї наступають, обдирається і взагалі заважає. Часто   двері купе використовуються не в шафах, а в якості зсувних міжкімнатних. У таких випадках можна використовувати   системи   підвісні, коли   напрямна   і ролики знаходяться зверху а   двері   просто висять. Щоб такі   двері   не бовталася, в їх нижньому торці роблять паз, а до підлоги ближче до краю отвору кріплять шип, і це не дає такої   двері   розгойдуватися.

Буває, що полотно   двері   –   купе   представляє собою цільну деталь з ДСП. Тобто до такої деталі, без обрамлення профілем, пригвинчуються ролики – і все. За таким принципом робляться як правило підвісні   двері. Це більш дешевий варіант за рахунок відсутності рамки. Але тут є недолік – такі   двері, якщо їх поставити на нижні роліки,   через відносно невелику товщину ДСП можуть викривитися під своєю вагою (тому їх і підвішують). Але роблять за таким принципом і   двері   на нижніх роликах – але частіше не в шафах –   купе, а в антресолях, тумбах, тобто там, де висота   двері   невелика. Пам’ятаєте може ще ті, радянські   і ролики, які були все одного виду і весь час стрибали або заклинювали або ламалися? Ось про такі   дверяі   мова, тільки зараз крім тих старомодних   напрямних   роликів доступні і нормальні, на подшіпнічках, зручні і надійні.

Якщо ж ми робимо саме шафу-купе, то доводиться спочатку зробити рамку, а потім вставити в неї ДСП. Або дзеркало або скло або ще чого, вже без різниці – рамка буде тримати. Те, що вставлено в рамку, ми називаємо   наповненням   двері   –   купе. Крім того, ця рамка в   двері   –   купе   грає декоративну роль, вона може бути різних форм і   кольору. Крім власне рамки, є профілі, що дозволяють розділяти наповнення   двері   на частини і комбінувати в наполненіі різні матеріали, як дзеркало,   ДСП, скло. Все це робить шафу –   купе   ще більш декоративною. Власне, саме такі   системи   дверей   –   купе   і є нині стандартом для шаф –   купе, хоча ще 15 років тому в нас таке вважалося елітним і коштувало великих грошей, а люди в більшості своїй користувалися шафами –   купе   з дверима без профілю. Зараз такі шафи без профілю практично не роблять, це вважається задешево.

Як матеріал для профілю в шафах –   купе   використовується сталь або алюміній. Коли все це тільки починалося,   двері   –   купе   робили в основному з сталевого профілю і на ринку домінувала   система   Командор і слідом за нею дорожча – Stanley, яка позиціонувалася як більш висококласна.   Системи   на основі алюмінієвого профілю чомусь були шалено дорогі і пропонувалися як елітні. Дійсно, на відміну від сталевого профілю – хитро загнутої смуги – алюмінієвий екструдований профіль може мати різноманітні і більш привабливі форми, тут набагато менше технологічних обмежень. У наш час на ринку шаф –   купе   відбулися сильні зміни. З’явилося багато фірм – виробників алюмінієвого профілю, які стали виготовляти профіль в тому числі і для шаф-купе. Конкуренція позитивно вплинула на ціни, сильно зблизилися якість   систем   різних виробників, що з’явилися десь близько 2003 року, виробники відверто неякісних комплектуючих пішли в небуття. Фактично в наш час ціни на комплектуючі до алюмінієвих   системам   зрівнялися зі сталевими, з тим же командором.   Ті   системи, які зараз позиціонують себе як елітні, як наприклад Браун, на моє переконання, не мають до того особливих об’єктивних підстав. Людина переплачує за бренд. Наша фірма готова укомплектувати Ваш шафа будь-якою системою-купе на Ваш вибір.

4.4/5 - (16 відгуків)