Статті та поради

На цьому сайті є не лише яскраві фото, але й цікаві статті, написані для людей. Якщо ви плануєте ремонт оселі або придбання меблів, ці статті можуть стати Вам дуже в нагоді.

Отримати консультацію

Меблеві матеріали

Для виготовлення меблів нами використовуються різні якісні матеріали українського та імпортного виробництва. Для виготовлення   корпусів   меблів використовується ламінована ДСП – деревно – стружкова плита. Дверцята, або фасад меблів робляться найчастіше з МДФ, також використовується ДСП,   натуральне дерево,   постформінг, алюмінієвий профіль і стекло. Кухонні стільниці   виготовляють з   постформінгу.   Стільниці   офісних столів іноді роблять ДСП чи МДФ.   Ця стаття   коротко розповідає про ці матеріали.

ДСП   – деревно-стружкові плити. Як зрозуміло з назви, її отримують з деревнної тирси. Для цього тирсу змішують з мочевино – або феноло – формальдегідною смолою (6 – 18% від маси тирси), потім викладають у вигляді килима в формувальний прес і пресують при температурі 100 – 140 градусів. Потім на поверхню отриманої плити наноситься спеціальна плівка з малюнком, що імітує різні види дерева або просто декоративним малюнком. В Україні доступні меблеві плити   ДСП   виробництва України, Австрії, Польщі, Угорщини, Словаччини, і деякі інші. Наша фірма для виготовлення корпусних меблів використовує плити того   кольору   і того виробника, які забажає клієнт. На практиці найбільш затребуваною є   ДСП   Українського виробництва. За якістю вона не поступається імпортній, оскільки українські заводи з виробництва   ДСП   належать закордонним концернам, які мають аналогічні заводи по всій Європі. Ціна на Українську плиту нижче ніж на імпортну за рахунок мит.

МДФ (англійська абревіатура MDF, Medium Density Fiberboard) – це плита, яку отримують, як і   ДСП, методом пресування при високій температурі. Але є ряд відмінностей. По – перше, тирса подрібнена до стану пилу. По – друге, в якості сполучної речовини застосовується більш екологічне речовина – лігнін. По – третє, пресується суха суміш. В результаті виходить більш однорідний і міцний, але і більш важкий і дорогий матеріал у порівнянні з   ДСП. Найголовніше, що завдяки своїй більш однорідній і щільній структурі, МДФ   добре підходить для фрезерування, на відміну від непридатної для цього   ДСП. Цим визначається сфера застосування   МДФ   при виготовленні меблів – в основному це виготовлення фасаду, або дверей. У Європі з   МДФ   виготовляють також і   корпуса   меблів, але в нашій країні поки така практика не поширена через дорожнечу   МДФ.

В процесі обробки для виготовлення меблевих дверей спочатку з листа   МДФ   викроюються заготовки за розмірами   фасадів. Потім на заготовках фрезеруются торці і малюнок, потім заготовки шліфуються і потрапляють в прес На цьому етапі методом вакуумного пресування заготівля оклеюється декоративною плівкою, і в підсумку виходить готовий фасад.

Постформинг   – це матеріал, з якого роблять   кухонні стільниці та іноді   фасади. В якості основи використовують   ДСП   товщиною   28 мм або 38 мм для   стільниць   і 16-19 мм для   фасадів. Два торця вздовж довгих сторін смуги   ДСП   заокруглені фрезеруванням, потім при високій температурі під тиском наклеюють пластик. Цей пластик має товщину 0,5 – 1 мм (тобто дуже товстий) і він твердий, нагадує текстоліт. Через твердості пластика неможливо його розтягувати, він не плавиться. Тому обклеїти їм можна тільки деталі з рівною поверхнею і закругленими торцями, якщо це паралельні торці. В результаті виходить матеріал з дуже міцною  та відносно термостостойкою поверхнею, що набагато перевершує за цими параметрами   ДСП   і   МДФ. Поверхня   постформінгу   стійка до води, але якщо в місці, де закінчується пластик, буде вода, то це може привести до псування матеріалу (розбухання).

Також іноді у виробництві меблів застосовується   ПЕРФОРАЦІЯ   – це перфорований металевий лист. Перфорований – це означає з дірочками певної форми і розмірів. У меблів зазвичай використовують   перфорацію   з квадратними дірочками 5 на 5 мм. Товщина металу 0,8 мм.   Перфорацію   фарбують в потрібний   колір   полімерною порошковою емаллю. Застосовується як правило в офісних меблів.

У 2011 році стали доступні нові матеріали для виготовлення   фасадів   меблів. Це матеріали “ACRYLIC”. В основі цих матеріалів лежить плита  МДФ. Акрілік покритий досить товстим шаром акрилу.   Акрилові   плити дуже глянсові.

4.4/5 - (17 відгуків)