Статті та поради

На цьому сайті є не лише яскраві фото, але й цікаві статті, написані для людей. Якщо ви плануєте ремонт оселі або придбання меблів, ці статті можуть стати Вам дуже в нагоді.

Отримати консультацію

Якщо Ви вирішили облаштувати кухню

Наша фірма серед своїх пріоритетних завдань бачить виготовлення кухонних меблів на замовлення. Ми розробляємо для наших клієнтів індивідуальні проекти кухонь, підказуємо, як краще розмістити елементи меблів і побутової техніки, які використовувати поєднання   декорів   і матеріали. Але незважаючи на те, що   дизайнер-мебляр може все пояснити і розповісти, Вам, якщо Ви думаєте про облаштування кухні, бажано дещо знати ще задовго до того, як прийде час замовляти меблі. Справа в тому, що багато чого, накшталт розеток і труб, закладається ще на стадії ремонту, тобто ремонт слід робити з урахуванням майбутніх меблів. Ця стаття написана для того, щоб дати таку інформацію, щоб наш потенційний замовник мав уявлення про деякі важливі аспекти планування кухні, а також про те, які можливості дає виготовлення кухоних меблів на замовлення в порівнянні з придбанням готових меблів.    

Розташування комунікацій.

  Для того, щоб зрозуміти, куди виводити розетки, воду і каналізацію, необхідно визначитися з місцем розташування побутової техніки. Є кілька загальних правил розташування побутової техніки та комунікацій на кухні.

1. Слід уникати розташування плити і мийки впритул, наскільки це можливо. По-перше, мити посуд поруч розжареною каструлею або сковородою некомфортно. По-друге, бажано, щоб праворуч та ліворуч як від плити, так і від мийки, було місце. Потрібно мати можливість швидко відставити киплячу каструлю, та й коли мієш посуд бажано мати місце як праворуч, так і ліворуч від мийки. Тобто між плитою і мийкою повинна бути стільниця. Звичайно, це не закон, часто розмір приміщення не залишає іншого виходу, як ставити поруч плиту і мийку.

2. Не варто розташовувати плиту і мийку занадто далеко одне від одного. Погодьтеся, що незручно бігти через всю кухню, наприклад, щоб злити воду із зварених макаронів.

3. Сушка для посуду повинна розташовуватися над мийкою як просто заради зручності, так і для того, щоб вода, що стікає з вимитого посуду, не розбризкувалася по всій кухні а потрапляла в мийку.

4. При виборі місця для плити, враховуйте розташування вентиляційного отвору. Витяжка-фільтр, що не вимагає відводу повітря у вентиляцію, неефективна. Нормальна витяжка підключається до вентиляційної віддушини гофрованої трубою, в кращому випадку – бляшаним коробом, який виглядає трохи краще. Гофрована труба неестетична, бляшаний короб теж не є прикрасою, тобто, піч варто розташовувати ближче до вентиляційної віддушини. Обходитися зовсім без витяжки не рекомендується, в тому числі через те, що витяжка оберігає прилеглі навісні шафи від псування.

5. Якщо Ви вирішили встановити вбудовану духовку, пам’ятайте, що на відміну від окремої плити, задня стінка духовки прилягає до стіни практично без зазору. Це означає, що в місці, де буде вбудовано духовку, не повинно бути ніяких труб вище 10-20 см від підлоги в залежності від моделі духовки, інакше доведеться робити нижні секції нестандартної (більше 60 см) глибини, що забере вільне місце в кухні і призведе до додаткових грошових витрат.

6. Передбачте наявність потужних розеток для електричної плити на стіні таким чином, щоб після встановлення кухні вони виявилися за нижньою секцією, що стоїть поруч з плитою. Висота розеток від підлоги близько 60-70 см. У цьому випадку під час встановлення меблів майстер зробить в задній стінці відповідної шафи отвір навпроти розеток, і за необхідності Ви отримаєте до них доступ, просто відкривши дверцята шафи і звільнивши її від каструль. Поширена помилка, коли розетки розташовують за духовкою, це незручно. Виносити ж розетки для підключення плити на загальний огляд не має сенсу, все одно доступ до них потрібен вкрай рідко. Пам’ятайте, що якщо у Вас планується вбудована електродуховка, то потрібно 2 розетки, навіть якщо варочна поверхня буде газовою. Зараз навіть найпростіші газові поверхні мають електропідпалювання. Якщо ж піч не вбудована, досить однієї розетки. Що стосується вбудованих духовок, краще вибирайте електричну навіть при наявності газу. Це дешевше, зручніше і функціональніша, та й вибір більший. Виробники побутової техніки в останні роки випускають мало газових моделей духовок, тільки як то кажуть на любителя.

7. Передбачте розетку для витяжки, бажано теж щоб її не було видно. Це може бути місце вище верхньої шафи, але не надто високо, щоб верхня секція закривала розетку від погляду. Розташовуйте розетку сантиметрах в 20 праворуч або ліворуч від центру витяжки.

8. Підведення води, злив і електророзетку для посудомийної машини розташовуйте виходячи з тих же міркувань, як і у випадку з плитою. Бажано розташувати підключення води і електрики по різні боки від посудомийної машини – з міркувань безпеки.

9. Підведення води до мийки найкраще зробити навпроти того місця, де планується змішувач, на висоті близько 60 см від підлоги. Вихід каналізації плануйте в районі секції мийки.

10. Вода, злив електрика до пральної машини підводяться так само, як і до посудомийної.

11. Передбачте великий блок розеток на відкритій стіні між верхніми і нижніми шафами. Він повинен розташовуватися в тому місці де буде основний робочий стіл, і де, відповідно, будуть експлуатуватися електрочайник, кухонний комбайн та інше. Не встановлюйте розетки занадто низько, краще – якщо ближче до дна навісних шаф. В цьому випадку розетки будуть менше забруднюватися, і для доступу до них не доведеться зрушувати ті предмети, які стоять на столі біля них.

12. Якщо в кухоних меблях передбачено козирок з підсвічуванням, сплануйте ще одну розетку поруч з тією, що для витяжки.

13. У разі, якщо Ви плануєте розташувати на кухні телевізор, теж варто заздалегідь передбачити розетоки для антени і електрики.

Готуємо стіни

  При підготовці стін слід взяти до уваги те, що нижче 85 см від підлоги і вище 145 см від підлоги стіни закриті кухонними меблями. Видно буде тільки невеликий шматок стіни під стелею, вище навісних шаф. Значить, клеїти плитку або іншим чином поліпшувати невидимі ділянки не варто. Досить наклеїти плитку смугою близько 60 см між майбутніми нижніми і верхніми шафами і наклеїти смугу шпалер на 40 – 50 см вниз від стелі. Там, де планується витяжка, потрібно додатково наклеїти плитку вище загального рівня, оскільки витяжка завжди розташовується вище, ніж низ навісних шаф. Кухні, шо виготовляються нами і нашими колегами під замовлення, фактично є   вбудованими   меблями, і не підлягають демонтажу, хіба що силами фахівців. Те, що залишиться за меблями, навряд чи хтось побачить. Стіна нижче 80 см від підлоги використовується для прокладання комунікацій, так як нижні шафи відстоять від стіни приблизно на 5 см, а до стіни щільно прилягає тільки стільниця. Виняток тут – вбудована техніка.

  При виборі плитки пам’ятайте, що близька відповідність   кольору   стінки і стільниці завжди виглядає виграшно. Можна, звичайно, використовувати плитку іншого ніж   стільниця   кольору, але так можна і не вгадати. Майте на увазі, що підібрати плитку під   колір   стільниці   буває легше, ніж навпаки, тобто спочатку треба обрати стільницю, і вже до неї шукати плитку. В ідеалі слід це робити одночасно, знаючи асортимент   стільниць   і їх наявність на складах в Україні. Як альтернатива плитці може бути використана так звана стінна панель. Це плита   ДСП   товщиною 1 см, покрита тим самим пластиком, що і   стільниця. Установку такої панелі здійснює меблева фірма, а її вартість становить приблизно те, що і вартість плитки.

  Що стосується   кольору   стін, то, як правило, добре виглядає кімната, в якій меблі відрізняється  коліром   від стін. Найкраще вибирати   колір   меблів так, щоб стіни були того ж відтінку, що і меблі, але значно світліше. Або темніше. Наприклад, колір “горіх” або “вишня” буде добре виглядати на бежевому, але ніяк не на зеленому. Колір підлоги не так кидається в очі, але буде краще, якщо він буде перегукуватися з   кольором   стільниці.

  Наведені тут рекомендації щодо   кольору   – всього лише рекомендації і моя особиста думка, адже на смак і колір товаришів немає. Найнесподіваніші поєднання   декорів   можуть виглядати приголомшливо, я лише кажу, як варто вчинити, щоб мати майже гарантію гарного вигляду Ваших меблів.

  Якщо Ви використовуєте гіпсокартон, то варто передбачити горизонтальний кріпильний профіль під ним на висоті приблизно 219 см, для монтажу верхніх шаф.

  Найкраще, якщо Ви звернетеся в меблеву фірму перед початком ремонту в кухні. В цьому випадку   дизайнер   – мебляр відповідно до Вашого проекту надасть Вам креслення, на підставі якого будівельники розташують все розетки, труби, кріпильний профіль гіпсокартону тощо. Тоді після встановлення меблів усі комунікації опиняться точно на своїх місцях.

Можливості та стандарти

    Виготовляючи меблі на замовлення, ми маємо можливість робити їх довільних розмірів і форм, використовуючи будь-які доступні матеріали для виготовлення   корпуса   і   фасаду (дверцят). Багато фірм, що пропонують, як правило, імпортні меблі на замовлення, насправді лукавлять. “Під замовлення”в їхньому розумінні – це підбір стандартних модулів з асортименту, нехай навіть дуже широкого, але обмеженого. Наприклад, стандартна кухонну шафа з шухлядами може бути від 40 до 65 см завширшки з кроком в 5 см. Зрозуміло, що в багатьох ситуаціях такий підхід не може забезпечити повну відповідність наявних у замовника стін і меблів. Ще гірше, якщо клієнт забажає щось таке: оригінальну барну стійку, нестандартну глибину або висоту шаф, або у нього просто дуже багато труб на стінах. Всі ці проблеми – як раз за нашим фахом, адже ми самі проектуємо і виготовляємо кожен елемент меблів.

  Ми дійсно в змозі зробити практично все, що завгодно з   ДСП,   МДФ   і інших меблевих матеріалів. Однак деяких стандартів і правил змушені дотримуватися і ми.

  По-перше, стандарти кухонних меблів диктує побутова техніка. Наприклад, кухонна плита завжди має висоту 85 см. Тобто, висота нижніх кухонних шаф буде теж 85 см. Заввишки 90 см ми робимо нижню частину кухні лише тоді, коли під   стільницю   вбудовується пральна машина невбудованої моделі, інакше вона не увійде по висоті. Глибина верхніх шаф 30 см, і всі сушки і вбудовувані витяжки розраховані на цю глибину. Стандартна глибина всієї вбудованої техніки розрахована на стільницю 60 см. Якщо в кухні немає такої техніки, то можна зробити стільницю 50 см, бо підібрати невбудовану плиту такої глибини не проблема.

  По-друге, стандарти диктує ергономіка. Наприклад, висота робочого столу 85 см – це висота, комфортна для роботи стоячи, так само, як 75 см – комфортна висота столу для положення сидячи. Якщо зробити навісні шафи більш глибокими або розташувати їх нижче, то вони будуть закривати огляд і елементарно заважати, коли Ви щось готуєте. Враховується мінімальна ширина проходів, освітленість, співвідношення між шафами різного об’єму для зберігання різного посуду.

  Це лише деякі речі, які потрібно знати, щоб обладнати кухню. Сподіваюся, Вам було цікаво читати цю статтю і це допоможе Вам у виборі кухні. Але кращий вихід в будь-якій ситуації – це звернутися до професіоналів. Звертайтеся до нас, і наші співробітники, що мають величезний досвід і знання в своїй справі, будуть раді допомогти Вам в облаштуванні Вашого будинку.

4.5/5 - (27 відгуків)